Чому темніє срібло?

Срібло чорніє. Це треба сприйняти як просту істину. Потемніння срібла так само неминуче, як дощ восени чи сонце влітку.

Іноді мине кілька років після покупки прикраси, іноді кілька тижнів. Але це обов'язково відбувається зі всіма срібними виробами. Чому це трапляється і як із цим впоратися - у статті від онлайн-магазину Purr.

     Процес утворення лежить на поверхні срібла темного нальоту називається окисленням. Це не забруднення, як можна було б подумати, а результат взаємодії дорогоцінного металу із сіркою. Причому для потемніння срібла досить незначної кількості елемента. У таких незначних порціях сірка є:

  • Окиснення: Срібло може реагувати з повітрям та вологою, що призводить до утворення оксиду срібла - темної плівки на поверхні прикраси.

  • Контакт з Хімічними Речовинами: Взаємодія срібла з парфумами, косметикою, агресивними миючими засобами може сприяти зміні кольору прикрас.

  • Кислотні Реакції: Реакція шкіри з сріблом також може вплинути на його колір.

    Якщо срібний перстень або ланцюжок потемніли майже відразу після покупки, не поспішайте писати гнівні відгуки про продавця. Швидка зміна кольору срібла сигналізує не про якість прикраси, а про проблеми зі здоров'ям його власника. Адже разом із згодом виділяються різноманітні речовини. Якщо під їхньою дією срібло різко темніє, варто звернути увагу на свій фізичний та емоційний стан.

    Як надовго вберегти срібло від потемніння?


    Рекомендації для збереження привабливого вигляду срібних прикрас прості, як і все геніальне. Впевнені, що Ви вже чули їх раніше, але не надали їм великого значення. Тому читайте та запам'ятовуйте:

  • Знімайте срібло, коли займаєтесь спортом;
  • Не беріть із собою прикраси на водні процедури;
  • Мити посуд, працювати на городі, готувати їжу краще без срібних кілець.
  • Креми, лосьйони, пінки та іншу косметику слід наносити на вільну від срібних прикрас шкіру.

    Нічого складного у догляді срібла немає. Все вищезгадане не лише відстрочить потемніння, а й убереже ювелірні вироби від подряпин та деформацій.

    Родіювання для блискучого вигляду


    Покриття срібних прикрас тонким шаром родію надає багато переваг. Один із них — захист від чорного нальоту. Родій створює бар'єр, через який сірка не може дістатися білого металу. Тому й реакція окиснення не відбувається. Тим не менш, бруд і піт все одно осідатимуть на прикрасі. Періодичне легке чищення мильним розчином необхідне і для родію.

    Родій надійно захищатиме срібні вироби до тих пір, поки не зітреться з поверхні. А на цей час може пройти 5, а то й 10 років.

    Технологія родіювання – беззастережне досягнення ювелірної галузі. І ми в PURR активно ним користуємось. Більше 95% прикрас з нашого каталогу вкриті родієм. Тому можете бути впевнені, що наші прикраси залишаться сяючими та білими на роки користування.

    Як почистити срібло?


    Повернути срібло білизну і блиск не так вже й складно. Для цього є професійні та домашні способи.

    Професійне чищення срібла роблять у ювелірних майстернях. За допомогою ультразвукового миття або гарячої пари відчищаються потемніння та забруднення. Професіонали обов'язково врахують особливості прикраси, вставки та виберуть оптимальний метод.

    Домашні способи чищення срібла доступні, прості та практично нічого не коштуватимуть. А засоби для цього знайдуться у кожній кухні, ванній або аптечці. Недолік домашнього чищення в тому, що можна легко перестаратися та зіпсувати прикрасу.

    Аматорських методів очищення срібла чимало. У мережі можна знайти рецепти із содою, аміаком, перекисом водню. Є й екзотичніші, як, наприклад, губна помада або жовток. Усі вони по-різному ефективні. Деякі з них можуть зняти все почорніння, навіть разом із шаром срібла. Тому рекомендуватимемо тільки безпечні способи.

    Найкращий спосіб очистити срібну прикрасу – мило, вода, зубна щітка та м'яка тканина. Якщо забруднення занадто сильне, можна залишити виріб у мильному розчині на більш тривалий час, протерти щіткою та промити проточною водою. Зрештою, можна придбати спецзасоби для очищення срібла.

    Ще раз застерігаємо від використання абразивів. Все, що може подряпати дорогоцінний метал, не повинно торкатися його.